הצגה של פוסטים דומים לגולש יכולה להעלות את זמן השהייה של הגולש באתר שלכם, ואף תחזק את הקישורים הפנימיים בין מאמרים שונים, מה שיגרום לדירוג גבוה יותר במנועי החיפוש. תהליך בניית קישורים פנימיים באתר הינו חלק מאוד קריטי וחשוב כאשר מבצעים On-Site Optimization לאתר שלנו או של לקוח.

לוגו של טלגרם הצטרפו לערוץ הטלגרם וקבלו עדכון כאשר מאמר חדש מתפרסם!

איך מנגנון הפוסטים הדומים עובד?

מרבית התוספים אשר מביאים פוסטים דומים מתבססים על התגיות או הקטגוריות אשר משוייכות לפוסט הנוכחי, שיטה זאת הינה השיטה הקלה והפשוטה ביותר.

ניתן לבצע אפילו חיפוש של מילת מפתח מסויימת שנגדיר בכל פוסט והיא תביא לנו פוסטים אשר מכילים את אותה מילת המפתח, אך שיטה זאת יותר ״יקרה״ מבחינת משאבים והיא פחות יעילה באתרים גדולים.

קוד להבאת פוסטים דומים

כעת לאחר הבנו איך המגנון עובד, נצטרך לכתוב את הקוד שלו, למזלנו יש לנו מחלקה מעולה שנקראת  WP_Query אשר תעשה את ה-Heavy Lifting, ותדאג להחזיר לנו את התוצאות.

נפתח את קובץ התבנית של עמוד פוסט של התבנית שלנו (לרוב single.php או single-post.php) ונדביק את הקוד הבא הכין שנרצה שיוצגו הפוסטים הדומים.

<?php
$tags = wp_get_post_tags( get_the_ID(), [ 'fields' => 'ids' ] );

$related = new WP_Query( [
	'tag__in'       => $tags,
	'post__not_in'    => [ get_the_ID() ],
	'posts_per_page'   => 2,
	'ignore_sticky_posts' => true,
	'orderby'       => 'rand',
] );
?>

<?php if ( $related->have_posts() ) : ?>

	<section class="related-posts-wrapper">
		<h2><?php esc_html_e( 'מאמרים דומים', 'dorzki' ); ?></h2>

		<ul class="related-posts">

			<?php while ( $related->have_posts() ) : $related->the_post(); ?>

				<li class="post-wrapper">
					<a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a>
				</li>

			<?php endwhile; ?>

		</ul>
	</section>

<?php endif; wp_reset_postdata(); ?>

בתור התחלה אנו מבקשים לקבל את המספר המזהה של התגיות של המאמר הנוכחי, ולאחר מכן אנו מאתחלים את המחלקה WP_Query ומעבירים לה מערך עם הגדרות אשר יחזירו לנו 2 פוסטים אשר יש להם לפחות את אחת מהתגיות של הפוסט הנוכחי, ואנו בנוסף מגדירים שהפוסט הנוכחי לא יוחזר ושיתעלם מפוסטים דביקים.

לאחר שקיבלנו את התוצאות, אנו עוברים עליהם עם The Loop ומדפיסים קישור לפוסט ואת כותרת הפוסט.

סיכום

קישורים פנימיים הם חלק מאוד חשוב ואינטגרלי בקידום האתר בצורה אורגנית, ״פוסטים דומים״ הינו מנגנון אשר יכול לייצר לנו בצורה דינאמית ואוטמטית קישורים פנימיים.

דור צוברי

מתכנת מגיל 13, ומתעסק עם וורדפרס מגיל 18, אוהב לפצח אתגרים ולפתח דברים מורכבים על בסיס וורדפרס. עצמאי מגיל 16, מרצה ובלוגר. בזמן הפנוי שלי אוהב מאוד לקרוא קומיקס של MARVEL.

דור צוברי

תגובות לפוסט

כתיבת תגובה