חנויות אשר מוכרות מוצרים שונים לרוב צריכות מחירי משלוח שונים, המחיר לרוב נקבע לפי מימדי המוצר ו/או לפי משקלו. לרוב הלקוחות רוכשים תוספי פרימיום אשר מאפשרים להם לתת מחיר פר מוצר, אך לרוב זה מסורבל וכאשר רוצים להעלות את מחיר המשלוח, יש לעדכן במספר מוצרים.

ווקומרס מכילה פיצ׳ר שלרוב אנשים מתעלמים ממנו או לא מודעים לאיך הוא עובד, פיצ׳ר זה נקרא ״סוגי משלוחים״ והוא מאפשר לנו לקבץ מספר מוצרים תחת קבוצות ולפי זה להוסיף למחיר המשלוח או לשנות אותו לגמרי, במאמר הבא נלמד כיצד משתמשים במנגנון זה ומה האופציות השונות אשר הוא כולל.

לוגו של טלגרם הצטרפו לערוץ הטלגרם וקבלו עדכון כאשר מאמר חדש מתפרסם!

שלב ראשון – הגדרת סוגי משלוח

בשלב הראשון אנו נגדיר סוגי המשלוחים שאנחנו רוצים, או במילים אחרות, את קבוצות המוצרים. בפאנל הניהול של האתר ננווט לעמוד הגדרות תחת ״ווקומרס״, ונבחר בלשונית ״משלוח״, בעמוד החדש שנפתח נלחץ על ״סוגי משלוח״.

כעת בעמוד שנפתח נלחץ על כפתור ״הוספת סיווג משלוח״ ובשורה שתתווסף נמלא לפי הטבלה הבאה:

הגדרהערך
סוג משלוחבשדה זה נרשום את שם קבוצת המוצרים או סוג המשלוח, לדוגמא ״מוצרים קטנים״ או ״מוצרי משלוח מוזל״ וכד׳.
מזהה כתובתניתן להשאיר ריק.
תיאורניתן להשאיר ריק.

יש לחזור על צעד זה כמספר סוגי המשלוח אותם אנו רוצים, ולבסוף ללחוץ על כפתור ״שמירת סוגי משלוחים״.

צילום מסך של מסך ניהול סוגי משלוח בווקומורס

שלב שני – הגדרת עלות סוג משלוח

בשלב זה, תחת לשונית ״משלוח״ נלחץ על הקישור ״איזורי משלוח״, שם נבחר את המדינה ישראל או את המדינה אליהם אתם שולחים, ונבחר את שיטת המשלוח הקיימת, או נוסיף חדשה. כאשר נוסיף שיטה חדשה או נבחר בשיטה קיימת נראה במודל שיפתח שיש לנו אופציות חדשות שעונות לשם שרשמו בשלב הקודם.
יש למלא את השדות באופן הבא ולבסוף ללחוץ על כפתור ״שמירת שינויים״.

הגדרהערך
כותרת שיטהשם סוג המשלוח, לדוגמא ״משלוח מהיר״ או ״דואר ישראל״ וכד׳. מה שיהיה מוגדר בשדה זה יוצג לגולש.
סטטוס מסיש לבגדיר פה האם יש להוסיף מיסים במידה והוגדרו, או לא.
עלותעלות המשלוח.
עלויות סיווג משלוחבשדות אלו יש למלא את המחיר למשלוח עבור כל אחד מסוגי המשלוח שהגדרתם.
סוג החישוב״לכל סיווג: יש לחייב את המשלוח עבור כל סיווג משלוח בנפרד״ – נבחר באופציה זו אם נרצה לגבות תשלום עבור כל סוג מוצר בנפרד.
״לפי הזמנה: יש לחייב את המשלוח עבור סיווג המשלוח היקר ביותר״ – נבחר באופציה זו אם נרצה לגבות את מחיר המשלוח הכי גבוה לא משנה כמה מוצרים קיימים.

שימו לב – עבור כל אחד מסוגי המשלוח שהוספנו המחיר שנרשום יהיה תוספת למחיר המשלוח שהגדרתם בשדה ״עלות״.

צילום מסך של עריכת שיטת משלוח בווקומורס

שלב שלישי – שיוך מוצרים לסוגי משלוח

בשלב האחרון, נעבור ונערוך את כל המוצרים הרלוונטיים, ותחת לשונית ״משלוח״ בהגדרות המוצר, בשדה ״סוג משלוח״ נבחר את סוג המשלוח הרלוונטי למוצר הנוכחי, ולבסוף נלחץ על כפתור ״עדכון״. לאחר שיוך המוצרים לסוגי המשלוח, מומלץ לבצע בדיקה ולראות שהמנגנון עובד לפי מה שהגדרתם ורציתם.

סיכום

סיווג מוצרים לסוגי משלוח הוא פיצ׳ר מובנה בווקומרס אשר קיים כבר המון זמן, אך לא הרבה יודעים למה הוא משמש או אפילו לא יודעים שהוא קיים.

תגובות לפוסט

כתיבת תגובה